Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Привітненська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 34056936) був реорганізований і увійшов до складу Чорнобаївської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Селище Привітне (Комінтерн) Чорнобаївського району Черкаської області

Селище Комінтерн відносно молоде. В адміністративно- територіальному поділі як окрема адміністративна одиниця появляється в 60-х роках ХХ століття.(до цього в радянські часи називалось просто "радгосп ім. Комінтерну").

Селище Комінтерн розташоване в північно - східній частині Чорнобаївського району на межі з Оржицьким районом Полтавської області. До обласного центру м. Черкаси відстань складає 70 км, до районного центру смт. Чорнобай 18 км, до ближчої залізничної станції м. Золотоноша 45 км, до ст. Пальмира по дорозі з твердим покриттям 36 км.

Селище виникло на землях удільних хуторів. Частина їх існували тут ще здавна, а після Столипінської реформи 1907-1910 р.р. кількість їх ще збільшилася. Найстарішим з цих хуторів був хутір Слиньки, розташований на межі Лубенського і Переяславського полків у ХУІІІ ст. У статистичних даних за 1911 рік про землеволодіння на місці нинішнього селища Привітне (Комінтерн) значиться хутір Абеля, в якому помістям володіла громадянка Бародинген (Бардзинген) Клеопатра Іванівна. У 1919 році вона залишила своє помістя, виїхала з денікінцями. На місці цього маєтку, який був націоналізований більшовиками, утворено радгосп, який протягом свого існування мав кілька назв: "Красьонівський", "УРГО", а з 1929 року - ім. Комінтерну. Земельні угіддя радгоспу склали 2017 га орної землі. Радгосп мав міцну матеріально-технічну базу, розвинене тваринництво.

З початком Великої Вітчизняної війни на фронт пішло все чоловіче населення. На фронтах війни воювало 127 комінтернівців, 33 з них не повернулися до рідних домівок .

Два роки в селі господарювали окупанти ( 21.09.1941 – 21.09.1943 р.)

21 жовтня 1945 року директором радгоспу призначено Консовського М.В. , який керував господарством майже 40 років. За час його керівництва радгосп за високі трудові досягнення колективу був нагороджений Орденом Леніна. В 1985р. керівником став Панасенко П.А.

У 1996 році пройшло роздержавлення (розпаювання) господарства. Радгосп перестав існувати. Замість нього засноване ВАТ "Комінтерн". Проведено розпаювання землі. В 2007 р. в зв'язку зі зміною власника майна відбулось об'єднання ВАТ"Комінтерн" і СТОВ "Красенівське".

В жовтні 1989 року була утворена Комінтернівська сільська рада.

Постановою КМУ № 1353 від 12.05.2016 р. селище Комінтерн перейменовано в селище Привітне, а рішенням Черкаської обласної ради № 9-26/УІІ від 12.10.2016 р. Комінтернівську сільську раду - в Привітненську сільську раду.

Площа селища з навколишніми земельними угіддями – 2018 га (в т.ч. 1793 га с/г угідь). Селище газифіковане, телефонізоване. В селі п'ять вулиць з твердим покриттям.

Кількість дворів - всього 247,

Кількість населення – 643 особи, з них: чоловіки – 305, жінки – 33 Населення працездатного віку – 347 особи, з них :чоловіки – 187, жінки- 160

Пенсіонерів – 168 осіб, з них: чоловіки -60, жінки – 108.

Дітей – 128 осіб,

виборців – 514 осіб

В селі функціонують:

  • фельдшерський пункт (завідуюча Грабова Тетяна Григорівна)
  • Навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» (дитсадок на 140 місць, директор – Нікітченко Наталія Василівна)
  • Будинок культури директор ( Міняйло Ніна Петрівна )
  • бібліотека (бібліотекар - Шпілінова Наталія Семенівна)
  • поштове відділення (завідуюча – Романенко Любов Миколаївна)
  • сільський спортзал, стадіон (інструктор - Кваша Олександр Васильович)
  • церква « Жон мироносиць»

Торговельне обслуговування забезпечують 1 магазин райСТ та 4 приватних магазини.

В адмінмежах села господарську діяльність здійснює СТОВ «Красенівське» (директор Циба Л.І.), 8 одноосібників – самостійно обробляють земельні паї.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *